Club5
0
0 Lekë
Losd fsdf sd
Nuk keni produkte në shportë
Photo
Video
SKU: 99-1000127858

Batanije me peshë Dormeo

Përshkrim I shkurtër

Batanija me peshë, kundër stresit, është më e rëndë se një batanije e zakonshme sepse është e mbushur me rruaza xhami. Ajo minimizon lëvizjet e trupit duke ushtruar peshë dhe ju ndihmon t'ju zërë gjumi më shpejt duke ndikuar në shplodhjen, uljen e stresit & ankthit, dhimbjen gjatë menstruacioneve, etj. Funksionale & dekorative me material pellushi në të dy anët. Përmasa 100x150 cm. Pesha 4.5 kg.

6,990 Lekë
Batanije me peshë Dormeo
Stock: 1
Për më shumë zgjidhni një opsion.
Na telefono në: 04 451 44 64
Më shumë

Batanija me peshë, kundër stresit, është më e rëndë se një batanije e zakonshme sepse është e mbushur me rruaza xhami. Ajo minimizon lëvizjet e trupit duke ushtruar peshë dhe ju ndihmon t'ju zërë gjumi më shpejt duke ndikuar në shplodhjen, uljen e stresit & ankthit, dhimbjen gjatë menstruacioneve, etj. Funksionale & dekorative me material pellushi në të dy anët. Përmasa 100x150 cm. Pesha 4.5 kg.

Më shumë
Detajet e produktit

Batanija e cila ju shplodh dhe relakson

Batanijet kundër stresit janë krijuar që të stimulojnë një përqafim, nga i cili studimet kanë treguar se mund të ketë një efekt qetësues. Për shkak të peshës së shtuar, batanija ju jep një ndjesi prekjeje me presion të madhe, duke ju bërë të ndiheni më pak të stresuar dhe më të qetë.

Rruazat e xhamit të shpërndara në mënyrë të një trajtshme në batanije sigurojnë një mbështetje perfekte, me presion të një trajtshëm në të gjithë trupin. Përdorimi i batanijes kur relaksoheni ju ndihmon të lëshoni hormonet e lumtura si serotonin dhe oksitocinin që ngrenë gjëndjen tuaj shpirtërore, ju ndihmojnë të relaksoheni fizikisht dhe mëndërisht dhe të sinjalizoni trurin tuaj se është koha për të pushuar.

I lehtë në përdorim

 • Dormeo Weighted Blanket

  Bëni Gjumë Cilesor

 • Dormeo Weighted Blanket

  Uljen e ankthit

 • Dormeo Weighted Blanket

  Reduktimin e stresit

 • Dormeo Weighted Blanket

  Uljen e lodhjes

Vetëm 10% presion natën, dhe 100% energjit në mëngjes

Kjo batanije është pregatitur që të peshoj vetëm 10% të peshës trupore, në mënyrë që të relaksoj trupin tuaj në mënyrë natyrale, duke ju dhënë ndjesinë e një përqafimi të ngrohtë. Është perfekte për personat e të gjitha moshave.* Bëni një sy gjumë, mbështilluni, shikoni TV, ose lexoni një libër. Batanija Dormeo me Peshë, Anti-Stres nuk është vetëm për natën - ajo do ju ofrojë qetësi, rehati, dhe përqafim në çdo moment të ditës ose natës.

Materiale cilësore për një Rehati dhe Përkujdesje të Gjatë

Batanije Dormeo me peshe është batanije funksionale dhe dekorative. Batanija është me material pellushi në të dy anët.

 • Dormeo Weighted Blanket

  Qepje e qendrueshme me 6 sythe

  Thurrja katrore parandalon lëvizjen e brendshme të materialit. Unazat e qosheve sigurojnë batanijen me mbulesën tuaj për të mos lejuar rrëshqitjen e batanijes.

 • Dormeo Weighted Blanket

  E mbushur me rruaza të vogla xhami

  Mbushja me rruaza të vogla xhami ju mban të qetë kur lëvizni pa pushim.

 • Dormeo Weighted Blanket

  Dizajni i strukturës

  Dizajni i dendur i strukturës mban në vend rruazat e qelqit për të parandaluar lëvizjen dhe zhurmën ndërsa jeni duke pushuar, gjithashtu siguron që rruazat e qelqit të shpërndahen në mënyrë të barabartë në secilën pjesë.

Mirëmbajtja

Rekomandohet pastrimi kimik. Gjithashtu rekomandohet të përdoret mbulesë për më shumë mbrojtje të batanijes me peshë dhe mirëmbajtje më të lehtë.

Kënaqësi 100% e garantuar

Batanija me peshë për problemet e ndryshme të gjumit është këtu për t’i bërë të gjitha netët tuaja të mrekullueshme dhe të rehatshme. Kënaqësia juaj është 100% e garantuar ose ju merrni rimbursim të plotë.

Efektet e batanijes me peshë.

Batanijet me peshë i ndihmojnë njerëzit të flenë më mirë në këto mënyra:

 • Gjumë më të thellë - Presioni i prekjes nga pesha e batanijes imiton ndjesinë e përqafimit për të rritur nivelin e melatoninës, të cilat përmirësojnë cilësinë e gjumit.
 • Ndjeheni më të qetë - Rrit nivelin e seratoninës, nxit qetësinë, përpunimin shqisor dhe zvogëlon aktivitetin në sistemin nervor
 • Jetoni më të lumtur - Zvogëlon ankthin dhe stresin, ju bën të ndiheni më të freskët në mëngjes dhe ndihmon në rritjen e produktivitetit
 • Bie në gjumë më shpejtë - Nuk ka më lëkundje dhe kthime, do të flini qetë gjatë natës

Këshilla:

 • * Nuk rekomandohet që fëmijët që peshojnë më pak se 38,5 kg të përdorin këtë batanije.
 • Mos e përdorni asnjëherë të lagur; as mbi ose afër ujit.
 • Në rast të dëmtimit të përhershëm sigurohuni që produkti të hidhet siç duhet në përputhje me ligjet lokale.
 • Edhe pse produkti është kontrolluar përdorimi i tij dhe pasojat janë rreptësisht përgjegjësi e përdoruesit.

Dr. Izidor Ivanovič / Fizioterapist në lidhje me përfitimet nga batanija me peshë.

Batanija me peshë ka një efekt shumë qetësues në trup pasi jep ndjenjën e një përqafimi - si në barkun e nënës. Kjo ndjesi natyrisht ndikon në receptorët e thellë në trupin tonë që më pas rrisin nivelet e dopaminës dhe serotoninës në tru. Këto janë hormonet "të ndjehemi mirë", që të dyja janë shumë të rëndësishme për relaksimin e trupit.

 

Dormeo Weighted Blanket
Të dhëna teknike Shikoni përbërjen, materialet dhe specifikat e tjera teknike që do të përkëdhelin këmbët tuaja.
Funksione Shtesë 100x150 cm, pesha totale 4,5 kg
Linja Dormeo Essence
Mbulesa 100 % Poliestër
Mbushja 92% Material Xhami; 8% Poliestër
Programi Dormeo Salloni

Vlerësimet e klientëve (0 Vlerësime)

Nuk ka komente për këtë produkt ...

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star