Club5
0
0 Lekë
Losd fsdf sd
Nuk keni produkte në shportë
Photo
Video
Outlet
SKU: 99-1000166496

Gjysëm çizme me lidhëse Comfort

Përshkrim I shkurtër

Gjysëm çizme të mrekullueshme, një domosdoshmëri absolute në këtë sezon, sepse kombinojnë rehatinë, ngrohtësinë dhe elegancën. Të punuara me material kamosh të butë, lesh faux dhe kanë lidhëse për tu përshtatur sa mirë me këmbët. Me rehatinë që ofrojnë dhe dizajnin e lezetshëm, këto çizme do të bëhen pjesë e përditshmërisë suaj.

4,990 Lekë
Gjysëm çizme me lidhëse Comfort
Grafiku orientues
Për më shumë zgjidhni një opsion.
Na telefono në: 04 451 44 64
Më shumë

Gjysëm çizme të mrekullueshme, një domosdoshmëri absolute në këtë sezon, sepse kombinojnë rehatinë, ngrohtësinë dhe elegancën. Të punuara me material kamosh të butë, lesh faux dhe kanë lidhëse për tu përshtatur sa mirë me këmbët. Me rehatinë që ofrojnë dhe dizajnin e lezetshëm, këto çizme do të bëhen pjesë e përditshmërisë suaj.

Më shumë
Detajet e produktit

Gjysëm çizme perfekte për sezonin e ftohtë të dimrit

Vishni këpucët më të rehatshme këtë sezon  – gjysëm çizme Walkmaxx Comfort. Këto çizme janë zgjidhje perfekte për sezonin e ftohtë të dimrit, sepse kombinojnë rehatinë, ngrohtësinë dhe elegancën. Ky model vjen në disa ngjyra klasike dhe dizajn të këndshëm, për t’u përshtatur pothuajse me çdo veshje tuajën.

Rehatia e këmbëve për mirëqenien e përgjithshme

Kur ju dhembin këmbët, ju dhemb gjithçka - por jo më. Mbadhni këpucë Walkmaxx me shuallin e lakuar, i cili i siguron këmbëve mbështetjen e nevojshme gjatë tërë ditës.

Më shumë rreth avantazheve të linjës Comfort

Shikoni avantazhet e shollës së harkuar

 • Sholla e harkuar

  Ndihmon në përmirësimin dhe aktivizimin e muskujve dhe ju do të ndjeheni mirë dhe në formë perfekte.

 • Shpërndarja e peshës trupore

  Shpërndarja e peshës së trupit përmirëson qëndrimin duke lehtësuar presionin në nyje.

 • Ndjesia e te ecurit zbathur

  Ndjesia e të ecurit zbathur siguron hapa të rehatshëm dhe ju do të ndjeheni më të shëndetshëm.

 • Të lehta

  Pesha e lehtë do të sigurojë hapa më të lehtë dhe përdoruesit do të ndjehen më aktiv për një kohë të gjatë.

Qëndro mbi imazh për më shumë detaje.

Komode për ditë të ftohta

Bëni një shëtitje në park, shkoni për pazar, ose merrni të vegjlit tuaj në patinazh në akull - ju mund ta kaloni tërë ditën tuaj me keto gjysem çizme. Leshi i butë artificial do të mbajë këmbët tuaja ngrohtë, gjë që vlerësohet posaçërisht nga gratë që kanë ftohtë vazhdimisht. Mund të zgjidhni midis tre ngjyrave:

 • Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace

  Gri

 • Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace

  Roze

 • Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace

  Kafe

Struktura e gjysëm çizmeve

Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace

Hover overTap on   for product details.

 1. Shollë e brëndshme memori dhe latex – për hapa të butë.

 2. Lidhëse – për ti rregulluar sipas këmbës.

 3. Shollë e jashtme gome – nuk rrëshket.

 4. Sholla e harkuar me sfungjer EVA foam - për të amortizuar goditjet dhe për të siguruar hapa të lehtë.

 5. Moderne – dizajn i këndshëm.

 6. Lesh artificial – për butësi dhe ngrohtësi.

Sholla e harkuar Originale Walkmaxx

Ashtu siç ju e dini: Gjysëm cizmet Walkmaxx Comfort me shollen e famshme të rrumbullakosur Walkmaxx do të mbështesë këmbët tuaja dhe do të ndihmojë në shmangien e ndjesise së parehatise e këmbëve të lodhura. Duke mundësuar shpërndarjen e barabartë të peshës, thembra e rrumbullakosur ofron lehtësim për pikat e presionit në këmbët tuaja dhe zvogëlon presionin në gjunjë dhe nyje.

Pesha e trupit e shpërndarë në mënyrë të barabartë siguron thithjen më të mirë të goditjeve dhe ndihmon në përmirësimin e sjelljes, e cila mund t'ju ndihmojë të shmangni disa probleme të këmbëve, të tilla si ënjtje dhe dhimbje.

Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace

Sa më shumë të ecni, aq më të lumtur do të jenë muskujt tuaj

Pse thjesht të ecësh nëse mund të ecësh dhe të aktivizosh muskujt? Me shollen e rrumbullakosur Walkmaxx ju aktivizoni muskujt tuaj, pavarësisht nëse thjesht po ecni për në një drekë ose po merrni fëmijët tuaj nga shkolla. Sholla e rrumbullakosur mund t’i bëjë muskujt tuaj më të fortë dhe t’ju ​​bëjë të ndiheni më mirë dhe më në formë.

Kombinoni 2 palë lidhëse sipas stilit dhe veshjes tuaj.

Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace

Më shumë stil në pamjen tuaj

Këtu në Walkmaxx ne e dimë që materialet e mira janë thelbi për çdo këpucësh të mirë. Kjo është arsyeja pse ne kemi kombinuar materiale të shkëlqyera që i bëjnë çizmet tepër komode dhe të besueshme, dhe të kombinueshme me veshjet tuaja.

 • Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace
 • Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace
 • Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace
 

Numri

Gjatësia e këmbës

(cm)

Gjysëm çizme me lidhëse Comfort 36 24,6
37 25,3
38 25,9
39 26,6
40 27,3
41 27,9
42 28,6
 

Si të masni numrin e këmbës?

Si të masni numrin e këmbës? Shihni tabelën dhe gjeni madhësinë e përsosur të përshtatshme për këmbët tuaja.

How to measure your foot

The right footwear and a perfect fit form the basis for healthy feet and a healthy gait. If you are uncertain about the exact size and width of your next pair of Walkmaxx, we will gladly help you find the perfect fit.

You need two sheets of paper (din A4), a pencil and a ruler.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Trace foot

  Place the sheets of paper on the floor. Stand straight on the paper with your heels against the wall. Make sure you are wearing the sock you intend to wear with the shoe. Ensure you have your full weight on the foot for the most accurate measurement. Either have you or someone else slowly trace around your foot ensuring the pen or pencil is at a 90 degree angle.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Measure length and width

  1. Measure from the back/central part of the heel to the end of the longest toe.
  2. Measure your widest part of your foot from one end to other.

  You may want to try tracing your foot a few times for more accurate results.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Find your perfect fit

  In chart you will find your measured foot length. Once identified, in the next column will determine your shoe size. On last columns, find your foot width to determine which width of shoe you may need.

  Note: For foot length, if you are in between sizes, always move up to the next size. For foot width. Choose the width that you are closest to.

Measurements for Comfort Ankle Boots Lace

Declared size

Foot lenght

(cm)

Foot width

(cm)

36 23,7 7,4
37 24,4 7,6
38 25,1 7,8
39 25,7 7,9
40 26,4 8,1
41 27,1 8,3
42 27,7 8,4
Të dhëna teknike Shikoni përbërjen, materialet dhe specifikat e tjera teknike që do të përkëdhelin këmbët tuaja.
Available sizes 36-42
Linja Walkmaxx comfort
Material: Pjesa e sipërme Suede
Material: Sholla e brendshme faux fur, latex, materila memory, velvet
Material: Sholla e jashtëme EVA, gomë TPR
Ngjyrat e disponueshme gri, Kafe, Rozë

Vlerësimet e klientëve (0 Vlerësime)

Nuk ka komente për këtë produkt ...

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star