Atlete Fit Signature

Photo
Video
-20%

Gjerësisht të njohura për komoditetin që ofrojnë, Walkmaxx Fit Shoes Signature i mbajnë këmbët ngrohtë gjatë ditëve të ftohta. Me shollën e famshëm të harkuar dhe material EVA në pjesën e thembrës që gjenden në këpucët më të përparuara atletike, këto atlete do t'ju ndihmojnë të bëni një jetë më aktive!

Atlete Fit Signature

Çmimi: 4,990 Lekë


Oferta: 3,992 Lekë

Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 64
Për më shumë zgjidhni një opsion.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Gjerësisht të njohura për komoditetin që ofrojnë, Walkmaxx Fit Shoes Signature i mbajnë këmbët ngrohtë gjatë ditëve të ftohta. Me shollën e famshëm të harkuar dhe material EVA në pjesën e thembrës që gjenden në këpucët më të përparuara atletike, këto atlete do t'ju ndihmojnë të bëni një jetë më aktive!

Më shumë
Detajet e produktit

Rehati e garantuar çdo ditë

Dizenjnuar për t'ju ofruar rehati për përdorim të përditshëm, këto atlete do t'iu japin energji në çdo hap që hidhni. Struktura unike e tyre mundëson që pesha e trupit të shpërndahet në mënyrë të barabartë. Po ashtu, këto atletet lehtësojnë presionin në nyje, duke lehtesuar lodhjen dhe enjtjet e këmbëve.

Walkmaxx Fit Shoes Signature

Të reja dhe të përmirësuara

Atletet Fit Signature janë një nga produktet më të vlerësuara nga klientët tanë falë avantazheve që ato ofrojnë - ajrosen lehtësisht, mund të vishen për çdo lloj aktiviteti ecje, janë të lehta dhe të rehatshme, ofrojnë mbështetjen e duhur dhe përshaten me formën e këmbës.

Më shumë info rreth linjës Fit

Shiko avantazhet e shollës së harkuar

 • Sholla e harkuar

  Ndihmon në përmirësimin dhe aktivizimin e muskujve dhe ju do të ndjeheni mirë dhe në formë perfekte.

 • Shpërndarja e peshës trupore

  Shpërndarja e peshës së trupit përmirëson qëndrimin duke lehtësuar presionin në nyje.

 • Ndjesia e te ecurit zbathur

  Ndjesia e të ecurit zbathur siguron hapa të rehatshëm dhe ju do të ndjeheni më të shëndetshëm.

 • Peshë e lehtë

  Pesha e lehtë do të sigurojë hapa më të lehtë dhe përdoruesit do të ndjehen më aktiv për një kohë të gjatë.

Qëndro mbi imazh për më shumë detaje.

Shoqëruesit tuaj më të mirë për një jetesë aktive

S'ka më këmbë të lodhura dhe të fryra që ju ndalojnë të shijoni aktivitetet e përditshme. Këto atlete jo vetëm që ju garantojnë rehati gjatë ecjes, por gjithashtu ju mundësojnë stabilitet në çdo sipërfaqe. Po ashtu, janë kaq të bukura sa që mund të përshtaten me çdo lloj veshje, pamarrë parasysh nëse veshja juaj është elegante, e zakonshme apo sportive. Këto atlete do t'ju ndihmojë të jetoni shëndetshëm dhe të jeni aktivë në vitet në vazhdim!

 • Walkmaxx Fit Shoes Signature

  Përditshmëri

 • Walkmaxx Fit Shoes Signature

  Për një shëtitje

 • Walkmaxx Fit Shoes Signature

  Për aktivitet sportive

Magjia që fshihet pas butësisë

Atletet Walkmaxx me shollën e harkuar lart nga toka në thembra dhe shputë. Ky lloj sholle ndihmon në zvogëlimin e presionit në këmbë në mënyra të ndryshme. Sholla e harkuar i mban këmbët vazhdimisht në lëvizje, duke mundësuar lëvizjen normale thembër-shputë, dhe zvogëlon kohën gjatë së cilës shkaktohet presion në fund të këmbëve. Kurse shtresa EVA ndër të tjera ju mundëson të qëndroni më gjatë në këmbë pa dhimbje.

Walkmaxx Fit Shoes Signature

Për çdo moshë dhe gjini

Pavarësisht moshes tuaj ose aktiviteteve tuaja fizike, një gjë është e sigurtë: këto atlete do t'ua bëjnë çdo hap të shëndetshëm. Me një dizajn të këndshëm, me fokus te rehatia maksimale, atletet janë të përshtatshme për të gjithë, pamarrë parasysh gjininë.

Walkmaxx Fit Shoes Signature

Walkmaxx Fit Signature pse jane kaq speciale:

 • Materiale të qëndrueshme dhe të ajrosshme
 • Sholle e harkuar, rrit aktivizimin e muskujve
 • Materiali i ngrohte ne pjesen e siperme i mban këmbët ngrohtë gjatë ditëve të ftohta
 • Shtresë memory për t'ju mundësuar hapa të butë dhe ndjenjën e rehatisë
 

Numri

Gjatësia e këmbës

(cm)

Fit Signature

36 23,6
37 24,2
38 24,8
39 25,5
40 26,2
41 26,9
42 27,5
43 28,1
44 28,8
45 29,5
46 30,2

Si të masni numrin e këmbës?

Informacione Shtesë

How to measure your foot

The right footwear and a perfect fit form the basis for healthy feet and a healthy gait. If you are uncertain about the exact size and width of your next pair of Walkmaxx, we will gladly help you find the perfect fit.

You need two sheets of paper (din A4), a pencil and a ruler.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Trace foot

  Place the sheets of paper on the floor. Stand straight on the paper with your heels against the wall. Make sure you are wearing the sock you intend to wear with the shoe. Ensure you have your full weight on the foot for the most accurate measurement. Either have you or someone else slowly trace around your foot ensuring the pen or pencil is at a 90 degree angle.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Measure length and width

  1. Measure from the back/central part of the heel to the end of the longest toe.
  2. Measure your widest part of your foot from one end to other.

  You may want to try tracing your foot a few times for more accurate results.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Find your perfect fit

  In chart you will find your measured foot length. Once identified, in the next column will determine your shoe size. On last columns, find your foot width to determine which width of shoe you may need.

  Note: For foot length, if you are in between sizes, always move up to the next size. For foot width. Choose the width that you are closest to.

Measurements for Fit Shoes Signature

Declared size

Foot lenght

(cm)

Foot width

(cm)

37 24,2 7,9
38 24,9 8,1
39 25,6 8,4
40 26,2 8,6
41 26,9 8,8
42 27,6 9,0
43 28,2 9,2
44 28,9 9,5
45 29,6 9,7
46 30,2 9,9
Të dhëna teknike
Available sizes 36-46
Linja Walkmaxx fit
Material: Pjesa e sipërme PU/fabric
Material: Sholla e brendshme fabric with EVA
Material: Sholla e jashtëme EVA with rubber
Ngjyrat e disponueshme signature black, signature grey, signature mint, signature white
Shoe Model sneakers
Shoe Sole Line rounded
Sholla e rrumbullakët Po

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Dyqanet tona janë hapur

Porosit online dhe ju sjellim produktin në shtëpi! #blingashtepia